infoblokk erfa also

infoblokk erfa also

 

A csorvási Sporttelep fejlesztése

 

A Vidékfejlesztési Program keretén belül a Körösök Völgye Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület működési területére meghirdetett VP6-19.2.1.-54-11-21 kódszámú, Körösök Völgye Vidékfejlesztési Közhasznú Egyesület - Helyi fejlesztések támogatása című felhívás nyomán 2024. évben pozitív elbírálást kapott Csorvás Város Önkormányzata támogatási kérelme.

 

A pályázat a Csorvás Város Önkormányzatának tulajdonában lévő, az 5920 Csorvás, Kazinczy utca 16. szám alatti (112/33 hrsz.) 4,3125 ha alapterületű Sporttelepen található épület tetőfelújítására irányul:  tetőszerkezet javítása, megerősítése, fóliázás, lécezés és héjazat csere, a kapcsolódó kiegészítő munkákkal, illetve a fejlesztéshez kapcsolódó rendezvény megtartása (a munkálatokat követően családi-közösségi sportesemény keretében kerül kvázi átadásra a megújított épület a sporttelepen). A támogatási összegen felül szükséges önerőt Csorvás Város Önkormányzata biztosítja.

A településen mindig jelentősége volt a sportéletnek, a labdarúgás és a kézilabda máig erős ág, és jó teljesítményekkel büszkélkedhet. A Sporttelep fejlesztése fontos feladat a csorvási sportélet színvonalának megőrzése érdekében. A fiatalabb és idősebb generációnak is szüksége van a sportolási lehetőség biztosítására városunkban, tekintettel arra, hogy a sport nélkülözhetetlen a megfelelő fizikai és szellemi állapothoz. A projekt hozzájárul egy sportosabb, egészségesebb, aktívabb generáció neveléséhez, az életminőség és a közérzet javulásához, továbbá erős közösségformáló és kohéziós hatása is van. Akár versenyszerű, akár amatőr sportolóról, illetve akár csapatsportról, akár egyéni sportról beszélünk, a sportoló mindig tagja és formálója valamilyen közösségnek. A közösség pedig befolyásolja az egyént, mint a közösség tagját.

Projekt címe: Csorvási Sporttelep fejlesztése - tetőfelújítás

Projektazonosító: 3412011651

Projekt teljes költsége: 9 724 909 HUF

Projekt elszámolható összköltsége: 8 421 052 HUF

Támogatás összege: 7 999 999 HUF

Támogatás aránya a projektben: 95 %

Az elnyert támogatás finanszírozása az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap (EMVA) és a hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatás formájában történik.

infoblokk erfa also

Új játszóeszközök a Liget utcai játszótéren

A Magyar Falu Program keretében 2023-ban meghirdetett Önkormányzati tulajdonú ingatlanok fejlesztése, önkormányzati feladatellátáshoz kapcsolódó beszerzések - 2024 című, MFP-ÖTIFB/2024 kódszámú pályázati kiírásra 2024. évben sikeres támogatási kérelmet nyújtott be Csorvás Város Önkormányzata.

A fejlesztés célja volt, hogy a településen meglévő, alapvetően szabványos játszótér régi eszközeit, melyek felújítása gazdaságtalan, megszüntessük, helyettük új eszközök beszerzése és telepítése történjen. Ezzel a település képét szépítjük, 21. századivá tesszük, a település lakosságának életkörülményeit javítjuk, a népességmegtartó képességet fokozzuk.  A játszótéren felügyelet mellett, hasznosan, közösségben tudják eltölteni szabadidejüket. A játszóeszközök 0-14 éves korig minden korcsoport számára megfelelők. [2020. évben már sikerült (ugyancsak a Magyar Falu Program segítségével) 2 db új játszóeszközt beszerezni és telepíteni (láncos egyensúlyozó, fészekhinta), melyek nagyon népszerűek.] A jelen fejlesztés során az alábbi játszóeszközök kerültek telepítésre: 1 db hintás torony csúszdával, 1 db kombinált egyensúlyozó pálya, 1 db rugós játék, 1 db 2 személyes mérleghinta. A költségvetés a játszóeszközök beszerzését, szállítását, telepítését és első bevizsgálási díját tartalmazta.

A fejlesztés összhangban van az MFP pályázati kiírásában foglaltakkal, a fejlesztés eredményeként a kisgyermekek fejlődési lehetőségei javulnak, így a vidéki élet jobbá, vonzóbbá válhat a családok számára. A projekt indokoltsága, célja, tartalma, valamint viszonya más korábbi és tervezett települési fejlesztésekkel, továbbá a Helyi Esélyegyenlőségi Programmal is összhangban van. A projekthez kapcsolódó fenntartási kötelezettséget Csorvás Város Önkormányzata kötelezően vállalja az elszámolás elfogadását követően.

 

Projekthelyszín: 5920 Csorvás, Liget utca HRSZ: 1690.

Projekt címe: Csorvás Liget utcai közterületi játszótér fejlesztése

Projektazonosító: 3506994628

Projekt teljes elszámolható költsége: 5 844 802 Ft

Projekt megvalósításának tervezett fizikai befejezése: 2025.05.13.

infoblokk erfa also

Belterületi járdaépítés a Bocskai utcában

A Magyar Falu Program keretében 2023-ban meghirdetett Út, híd, járda építése/felújítása - 2023 című, MFP-UHJ/2023 pályázati kiírásra 2023. évben sikeres támogatási kérelmet nyújtott be Csorvás Város Önkormányzata.

Csorvás város épített környezetének infrastrukturális állapota az elmúlt évek fejlesztései ellenére is elmarad a nagyobb településekétől, a településen több fontos és forgalmas helyen nincs járda.

Jelen pályázat keretében Csorvás Város Önkormányzata új járdaszakasz építését tűzte ki célul a Bocskai utca 312 méteres szakaszán. Itt a meglévő óvoda és bölcsőde miatt, valamint a településközépi elhelyezkedés illetve tömegközlekedési forgalom, valamint a közlekedésbiztonság okán is indokolt a megfelelő járda megléte.

A költségvetés tartalmazta a kivitelezés anyag- és munkadíját, a tervezési költséget, a műszaki ellenőrzést és a kötelező nyilvánosság biztosítását is.

A fejlesztés összhangban van az MFP pályázati kiírásában foglaltakkal, a fejlesztés eredményeként fejlődik a települési közlekedési infrastruktúra, ezzel javulhat az alapvető szolgáltatások hozzáférhetősége, a településkép, ami elősegítheti a lakosság életminőségének javulását, a település népességmegtartó és népességnövelő erejének fokozását. A projekt indokoltsága, célja, tartalma, valamint viszonya más korábbi és tervezett települési fejlesztésekkel, továbbá a Helyi Esélyegyenlőségi Programmal is összhangban van. A projekthez kapcsolódó fenntartási kötelezettséget Csorvás Város Önkormányzata kötelezően vállalja az elszámolás elfogadását követően.

Projekthelyszín: 5920 Csorvás, Bocskai utca. 1796. és 2037. hrsz.

Projekt címe: Belterületi járda építés Bocskai utca

Projektazonosító: 3454651354

Projekt teljes elszámolható költsége: 7 502 321 Ft

Projekt megvalósításának tervezett fizikai befejezése: 2025.01.31.

infoblokk erfa also

Kedvezményezett neve: Csorvás Város Önkormányzata

Konzorciumi partner: Békéscsabai Városfejlesztési Nft.

Pályázati felhívás neve, kódszáma: „Fenntartható versenyképes városfejlesztés” TOP Plusz-6.2.1-23

A projekt címe: A napközi konyha fejlesztése Csorváson, a TOP Plusz-6.2.1-23 kódszámú, Fenntartható versenyképes városfejlesztés című pályázati felhívás keretében

Projekt azonosító száma: TOP_PLUSZ-6.2.1-23-BC1-2023-00003

A szerződött támogatás összege: 400 millió Ft

A támogatás intenzitása (%-ban): 100,00 %

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2026.12.31.

 

A projekt részletes szakmai tartalma:

A Csorvás Város Önkormányzata saját közétkeztetési célokat szolgáló napközi konyhájának fejlesztési támogatása valósul meg az alábbiak szerint a projekt keretében:

Meglévő épületek átalakítása, bővítése, korszerűsítése, helyreállítása, felújítása, a szükséges épületgépészeti beruházások végrehajtása.

A főtevékenységhez kapcsolódó szükséges eszközök, berendezések beszerzése.

-           kapacitás tervezett bővítésének mértéke mintegy 100 adag, összkapacitás így 600 adag lesz,

-           konyhatechnológiai eszközök bővítése, korszerűsítése,

-           meglévő konyha üzemi helyiségeinek felújítása, átalakítása a korszerű konyhatechnológiai előírásoknak, trendeknek,

-           a konyhaüzem helyiségeinek bővítése szükséges mértékben,

-           meglévő étkező átalakítása, felújítása,

-           új étkező kialakítása,

-           új étkezőhöz szükséges kiegészítő helyiségek létesítése (vizesblokkok, akadálymentes WC, takarítószer tároló, kézmosó előtér stb.),

-           épületgépészeti és épületvillamossági korszerűsítés,

-           épületenergetikai felülvizsgálat és korszerűsítés

Fejlesztési elemek, tervezett műszaki megoldás ismertetése:

A projekt keretében a meglévő épület bővítése fog megtörténni az alábbi tevékenységcsoportok mentén: 

- meglévő konyha üzemi helyiségeinek felújítása és átalakítása a korszerű konyhatechnológiai előírásoknak, illetve az építésügyi jogszabályoknak megfelelően;

- a konyhaüzem területének bővítése az új rendszerű konyhatechnológiai követelményeknek megfelelő mértékben,

- új helyiségek kialakítása a meglévő épületen belüli helyiségek átszervezésével,

- tervezett bővítményeken belül új helyiségek kialakítása;

- meglévő étkező helyiség szerkezeti és minőségi átalakítása és felújítása;

- az étkezőhöz szükséges kiegészítő helyiségek létesítése:

-           új tanári, valamint női és férfi vizesblokk

-           a meglévő akadálymentes WC korszerűsítése,

-           takarítószer és eszköztároló kialakítása,

-           iskolaudvar felől új kézmosó előtér

-           ruhatároló helyiség kialakítása,

-           iskolaudvar felől fedett külső előtér kialakítása

- akadálymentes megközelítés megvalósítása az utcai bejárat

- akadálymentes megközelítés az udvar felől

- az étkező és kiegészítő helyiségeinek akadálymentesítése,

- korábbi akadálymentes WC korszerűsítése;

- külső meglévő nyílászárók cseréje

A projekt keretében elkészítésre került a Megalapozó dokumentum. a projekt teljes időszaka alatt biztosított a projektmenedzsment feladatok ellátása, illetve a kötelező nyilvánosság biztosítása.

További információ kérhető:

Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft.

5600 Békéscsaba Szent István tér 10.

Telefon: 06 +36/66/510-133

E-mail: bcsvarosfejlesztes@bcsvarosfejlesztes.hu

infoblokk erfa also

Kedvezményezett neve: Csorvás Város Önkormányzata

Konzorciumi partner: Békéscsabai Városfejlesztési Nft.

Pályázati felhívás neve, kódszáma: „Fenntartható humán infrastruktúra” TOP_PLUSZ-3.4.1-23

A projekt címe: Csorvás, István király utcai óvoda bővítése

Projekt azonosító száma: TOP_PLUSZ-3.4.1-23-BC1-2023-00001

A szerződött támogatás összege: 100 millió Ft

A támogatás intenzitása (%-ban): 100,00 %

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2026.06.30.

 

A projekt részletes szakmai tartalma:

A projekt keretében Csorváson, az István király utca 30. szám alatti meglévő óvoda épület bővítése tervezett, melynek keretében egy minimum 20 fő befogadására alkalmas új csoportszoba kerül kialakításra a kapcsolódó kisegítő és kiegészítő helyiségekkel, (raktárak, akadálymentes mosdók, multifunkciós terem).

A projekt tárgyát képezi továbbá ezen helyiségek feladatellátásához, az óvodai neveléshez, gondozáshoz kapcsolódó szükséges eszközök (pl.: fejlesztő eszközök, egyéb jogszabályi kötelezettség miatti eszközök) beszerzése. (lsd. beszerzendő eszközök listája táblázat)

Az építendő új épületrész folyosóval kapcsolódik a már meglévő épülethez.

A kialakításra kerülő új épületrésznek köszönhetően óvodánk férőhelyeinek száma növekszik, ezáltal több gyermek befogadására lesz lehetőségünk.

A fejlesztés hozzájárul ahhoz, hogy szolgáltatásunk színvonala emelkedjen, ugyanis az új épületrész komfortosabb, tágasabb, újabb, modernebb eszközökkel lesz felszerelve, melyek hozzájárulnak a színvonalasabb neveléshez is.

A hozzánk hasonló települések aktuálisan talán legégetőbb kihívása a negatív demográfiai folyamatok lokális megállítása, a népességcsökkenés visszafordítása. A gazdasági környezet fejlesztése mellett talán ugyanilyen fontos a település élhetőségének infrastrukturális feltételeinek javítása, beletartozik ebbe az óvodafejlesztés is, hogy az itt élők szeressék lakóhelyüket, kötődjenek Csorváshoz és gyermekeik is kötődjenek a településhez.

Törekvéseink teljesüléséhez szorosan kapcsolódhat óvodánk bővítése, mely magában foglalja annak épületenergetikai megfelelőségét, teljes körű akadálymentesítését is. A munkaerőpiaci állapotot és az itt élők szociális körülményeit hátrányosan befolyásolja a gyermekek elhelyezésével kapcsolatos probléma. A helyi közösség kockázati elemekkel érintett, legkiszolgáltatottabb szereplői az egyedülálló idős, beteg, nyugdíjas emberek, a szegregátumban élő nagycsaládok, a gyermeküket egyedül nevelő szülők. Noha a település rendelkezik meglévő és működő egészségügyi, valamint szociális ellátórendszerrel, a jelenlegi szolgáltatások elérhetőségén és minőségén azonban szükségszerű javítani. A kedvezőtlen folyamatokon való változtatás egyik központi eleme az óvodafejlesztés feltételeinek megteremtése és javítása, mely alapvető érdeke a településünknek. A helyi problémák megfogalmazását követően fontosnak tartjuk - a társadalmi felzárkózást szem előtt tartva - a humán közszolgáltatásokhoz való hozzáférés javítását, a szolgáltatás színvonalának növelését, ehhez kapcsolódóan a helyi esélyegyenlőségi programunkban feltárt problémák komplex megoldását. Jelen fejlesztés kiemelt céljai: az óvodafejlesztés terén jelentkező hiányosságok kezelésének tárgyi megvalósítása, a helyi közösségünk társadalom-szervező szerepének megerősítése, továbbá a település lakosság-megtartó képességének javítása az István király utcai óvoda fejlesztésének segítségével.

Az óvodánk fejlesztésének elsődleges célcsoportja az óvodás korú gyermekek és azok hozzátartozói, az óvoda munkatársai, és a közszolgáltatásokat nyújtó szakemberek. Tágabb értelemben azonban a település egész lakosságát pozitívan érinti az óvodafejlesztés. (leendő anyukák, apukák, nagyszülők, akik eddig nem voltak kapcsolatban az óvodával.)

A tevékenységünk során prioritásként kezeljük az esélyegyenlőség elvét, megteszünk mindent annak érdekében, hogy szolgáltatásunk hozzáférhetőségét javítsuk, hogy az egészséges környezet és a hatékony nevelés infrastrukturális feltételeit megteremtsük, és ezzel biztosított legyen a minőségi szolgáltatásokhoz való – kirekesztés nélküli – hozzáférés.

A projekt megvalósítása során a környezetvédelmi, fenntarthatósági és esélyegyenlőségi elvek érvényesítését szem előtt tartjuk.

További információ kérhető:

Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft.

5600 Békéscsaba Szent István tér 10.

Telefon: 06 +36/66/510-133

E-mail: bcsvarosfejlesztes@bcsvarosfejlesztes.hu

 

Vissza felülre